O tym czy układ klimatyzacji skutecznie chłodzi czy nie w głównej mierze zależy od ilości czynnika w układzie. Najbardziej popularnym obecnie czynnikiem chłodzącym jest R134a, który oprócz głównego zadania czyli obniżania temperatury we wnętrzu pojazdu, ma drugą bardzo istotną funkcję smarowania układu. Wraz z czynnikiem transportowany jest również specjalistyczny olej którego zadaniem jest prawidłowe smarowanie sprężarki klimatyzacji.

Uzupełnianie czynnika jest obowiązkowe również w szczelnych układach, ponieważ nawet wtedy utrata wynosi od 10 do 20% rocznie. Dlatego uzupełnianie układu powinno się wykonywać nie rzadziej niż co 2 lata, a zalecane jest co roku.

Posiadamy najnowszą w pełni automatyczną maszynę która jest idealnie skalibrowana tak, aby układ twojej klimatyzacji został nabity z należytą precyzją
X540scrn1
gaz
Do uzupełniania układu używamy gazu pochodzącego z sieci sprzedaży Niemieckiego koncernu specjalizującego się w produkcji R134a, co gwarantuje najwyższą jakość.
Po wykonanej usłudze zupełnie za darmo mierzymy wydajność układu za pomocą bardzo precyzyjnych elektronicznych termometrów z dokładnością do jednego miejsca po przecinku. Dzięki temu od razu widzisz jak sprawny jest układ i dlaczego warto wybrać nas.
termometr